• Sosyal Medya Hesaplarımız:

Wordress Bloğunu Geliştirecek İpuçları

Adanalı

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,435
Mesajlar
5,411
Çözümler
6
Reaksiyon puanı
1,552
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek

Wordress Bloğunu Geliştirecek İpuçları​

1950’li yıllarda bilgisayarın gelişmesiyle başlayan internet günümüze kadar evirilerek gelmiştir. Günümüzde birçok amaç için kullanmakta olduğumuz internet, sosyal medyanın yaygınlaşması ve teknolojinin ilerlemesiyle artık evimizin hatta zihnimizin tam içerisinde.

Ülkemizde gördüğümüz en değişik sayılabilecek olaylardan biri herkes her konu hakkında bilgi sahibi. Blog kullanımında da durum böyle. Bizim kaçınmamız gereken ilk husus belli bir konu doğrultusunda yazmamız ve bu konuda ivme kazanmamız olmalıdır.

Deneyim ve Paylaşım​

Hakkında yazacağınız blog yazısı tecrübe edinmiş olduğunuz konu veya uzmanlık alanınız üzerinde olursa bu size avantaj sağlar. Okuyucuları kendinize çekersiniz ve bu sizin için bir avantajdır. Sık sık paylaşım yapmanız da istikrarlı olduğunuzu gösterir. Okuyucu, takipçi istikrarı ve yeniliği sever.

Google Yardımı​

Blog için bir diğer önemli husus ise aranan sayfa olmak. Uygun kelimeler ve uygun reklam ile Google’da üst sıralara taşınmanız gelişiminize yardımcı olacak böylelikle hem hit artışı hem de kitle artışı söz konusu olacaktır.

Sosyal Medya​

Sosyal ağlar bu konuda sizi sırtlayacak diğer bir yardımcı elemanınızdır. Reddit, Pinterest gibi mecralarda aktif olmanız tanınmanıza katkı sağlayabilir.

Aktif Kullanıcı​

Bloğunuzu ziyaret edenler mutlaka size fikirlerini ve görüşlerini bildirmeli ki nerelerde hata yaptığınızı veya neyi doğru yaptığınızı bilmelisiniz. Böylelikle bir sonraki yazınızda bu hususları göz önüne alarak daha olumlu yorum alacak yazılar yazabilirsiniz. Ayrıca ziyaretçilerinize cevap vermekten kaçınmayın. İnsanlar yorumlarına cevap almak ister. Bu onlara değer verdiğinizi gösterir ve blog ziyaretini artırır.

Süreklilik​

Blog yazmak özveri ister. Sabır ister. Kısa vadede belki sizin isteğinizi kırıp iştahınızı kaçırabilir. Uzun süreli düşünün. Sizin yazacağınız özgün içerikli yazılar er ya da geç internetin tozlu raflarından çıkarılıp insanlara ışık olacaktır.

Güzel Görüntü​

İnsanlar web sayfalarına saatlerce takılı kalabiliyor. Güzel tema seçin. Sayfanızın gözü yormayacak sade ve şık bir tasarımda olması göz ardı edilmeyecek bir noktadır. Nede olsa ilk intiba önemlidir.
 
Konu Adanalı tarafından () değiştirilmiştir.

DeLaL.33

Adalet yasam Tarzimdir
Admin
10
Katılım
23 Eylül 2020
Konular
246
Mesajlar
2,490
Reaksiyon puanı
893
Puanları
113
Konum
Mersin
Web sitesi
www.flatkolik.com
Cinsiyet
Erkek
Paylaşım ve bilgilendirmene emeklerine sağlık Kardeşim...
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Üst