Farkhosting yardımlaşma ve destek topluluğu

Bloğunuza Yazı Tipi Önerisi

admin

Farkhosting İnternet Hizmetleri
Yönetici
Katılım
17 Ara 2022
Mesajlar
83
Konum
Adana
Bloğunuza Yazı Tipi Önerisi
Ücretli veya ücretsiz olarak blog kurabilirsiniz. Kullanıcıların ilgisini çekmek için şık bir tasarıma ihtiyacınız var. Bloğunuzda kullanacağınız yazı tipi ve renkler ziyaretçilerin ilgisini çekmelidir. Bu yazı tipleri önerisiyle bloğunuza renk katabilirsiniz.

Bloğunuzda kullanacağınız yazı tipleri ziyaretçilerin okuma ve yorum yazma isteğini arttıracaktır. Yazı tipi seçiminde hem kendinizi, hem de ziyaretçileri düşünmeniz gerekiyor. İlginizi çekmeyen ve hoşunuza gitmeyen yazı tiplerinden uzak durun.

Open Sans
Open sans yazı tipi birçok internet sitesinde kullanılır. Tüm tarayıcılarda ve mobil cihazlarda sorunsuz şekilde çalışması, Türkçe karakter desteği, ücretsiz, estetik ve kullanıcı dostu olmasıyla tercih edilir. Bu yazı tipi Steve Matteson tarafından tasarlanmıştır.

Merriweather
Ziyaretçilerde hoş bir kalıntı bırakır. İnternet sitelerinde sıklıkla kullanılan bu yazı tipinin kendine özgü görünümü vardır. Çok büyük veya küçük değil ancak orta boyutlardadır.

Montserrat
Yazı tipi boyutunu küçük veya büyük yapsanız dahi kalitesi düşmez. Altını çizdirme özelliği bulunur. Tasarımcı bir kişiliği vardır.

Montserrat Yazı Tipinin Hikayesi
Yazı tipinin sahibi grafik tasarımcısı ZfaceSky’nin sahibi Julieta Ulanovsky’dir. Typeface Design’i dereceyle kazanır. Buenos Aires’te bir mahalle olan Montserrat’da tasarım stüdyosu kurar. Oluşturduğu yazı tiplerinde, ilham aldığı kişilerden kalıntılar görülür.

Georgia
Matthew Carter tarafından tasarlanmıştır. 1993 yılında Microsoft’un düşük çözünürlüklü ekranlar düşünülerek bu yazı tipi tasarlandı. Bu yazı tipi estetik ve sade tasarıma sahip olduğu için kullanıcıların dikkatini dağıtmaz.

Crimson Text
Jan Tschichold, Robert Slimbach ve Jonathan Hoefler gibi harika insanlar esinlenerek bu yazı tipi tasarlanmıştır. Eski stil figürleri tasarlayan Garamond ilham alınmıştır. Crimson Text yazı tipini daha çok kişisel bloglarınızda kullanabilirsiniz.
 
Üst