Farkhosting yardımlaşma ve destek topluluğu

En İyi Ücretsiz Ekran Yakalama Yazılımları

admin

Farkhosting İnternet Hizmetleri
Yönetici
Katılım
17 Ara 2022
Mesajlar
83
Konum
Adana
Telefonunuzun ekranında ne oluyorsa video olarak kaydetmeye imkan veren ücretsiz en iyi ekran yakalama yazılımlarının listesinde neler var? 2018 yılında teknoloji dergilerinde ve web sitelerinde yer alan en iyi ücretsiz ekran yakalama yazılımları, kendi uygulamasının tanıtım videoları ya da eğitim noktasında bilgilendirici video hazırlamak isteyenlerin size yardımcı olacak bu yazılımlar aşağıda yer almaktadır.

OBS Studio
En optimum ekran yakala yazılımı aynı zamanda ücretsiz olarak akla geldiğinde ilk olarak OBS studio düşünülmelidir. Şeffaf kaynaklı çalışan ve hiç bir engelleyici ya da demo hizmeti olmadan video kaydı yapma imkanı veren bir uygulama. Üst düzey bir kalitede çekim yapan aynı zamanda yayın yapabilme özelliğine sahip. Bu video yayınlarını Youtube aracılığı ile yapabilme imkanı da bulunmaktadır. Uygulama video kaydını direkt olarak grafik kartı sayesinde yapmaktadır. Bununla birlikte oyun video kayıtlarını tam ekran şeklinde kayıt edebilme imkanı bulunmaktadır. Oldukça performanslı çalışan OBS Studio Windows, Linux gibi işletim sistemlerinde kendine yer bulabiliyor.

FlashBack Express
Olabildiğince fonksiyona sahip bu uygulama da oyun videoları için işlevseldir. Ücretli olarak çıkan flashpro'nun ücretsiz olarak yayınlanan uygulaması olarak karşımıza çıkmakta. Video kayıtlara her hangi bir sembol, filigran, logo gibi göz zevkini bozacak şeyler eklemiyor, zaman limiti uygulamıyor. Oldukça kullanışlı olan FlashBack Express tek bir ekrandan kayıt yaptıktan sonra kesme biçme işlemi de sağlıyor. Flashback Express Windows uyumlu çalışan bir uygulamadır.

Ezvid
Oldukça basit bir kullanıma sahip olan Ezvid tek bir tıklama ile video kaydı yapabilme fırsatı sağlıyor. Bilhassa YouTube yayını yapanların dikkatini çekecektir. İster tecrübeli ister tecrübesiz olsun herkesin rahatlıkla kullanabileceği ekran videolarını, masa üstü videolarını, yüksek kalitede çeken bir uygulamadır.

TinyTake
Oyun videoları için destek sunmayan TinyTake bunun dışındaki çekimlere her hangi bir logo ya da filigran eklemeden hizmet sunan bir uygulamadır. Ücretsiz olarak indirilebilen TinyTake videolarında 5 dakika süre limiti uygulamaktadır.
 
Üst